Moja lista blogów

czwartek, 10 maja 2012

bizzy day

dzisiaj mam strasznie zapracowany i męczący dzień. rano męczyły mnie skurcze, a potem musiałam uporać się z pracami, które piszę. Jest 24:00 łukasz już padł, a ja zamierzam do niego zaraz dołączyć. Piszę, bo upiekłam dziś na kolację dla chłopaków pizzę:0 całkiem dobra- moim skromnym zdaniem;) poniżej przepis z neta z którego korzystałam ( na pewno będę do niego wracać).

ciasto:

Do przygotowania ciasta na smaczną domową pizzę potrzebujemy następujących składników – porcja na dwie średniej wielkości pizze:
  • 2,5 szklanki mąki,
  • 5 dag drożdży,
  • 1 łyżka oleju,
  • pół łyżeczki soli,
  • 3/4 szklanki wody,
  • 1/4 szklanki mleka 

sos:

składniki: KTO CO LUBI:)

Do miseczki wsypujemy mąkę. Do szklanki wrzucamy rozdrobnione drożdże i zalewamy je letnią wodą z mlekiem po czym dokładnie mieszamy – aż do całkowitego rozpuszczenia drożdży.
Następnie wlewamy zawartość szklanki do pojemnika z mąką, dodajemy łyżkę oleju i sól. Dokładnie wyrabiamy ciasto i odstawiamy na 40-60 minut do wyrośnięcia.
Gdy „rodzi” się Nasze smaczne ciasto na pizzę, my przygotowujemy dodatki 
Gdy Nasze ciasto na pizzę jest już wyrośnięte, włączamy piekarnik i ustawiamy na 150 stopni C. Dwie średniej wielkości blachy (np. od tortownicy) smarujemy lekko margaryną, aby pizza nie przywarła Nam podczas pieczenia.  Pizze pieczemy przez okres 15-20 minut.

A oto efekty:
Before


After
dobranoc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fajnie, że zechciałaś/ -eś się wypowiedzieć, dziękuję:)