Moja lista blogów

czwartek, 7 czerwca 2012

biało- czerwono w około

tak, tak, tak Polskę zalewa biało- czerwona euforia!!! coraz więcej akcentów, flag zbliżającego się Euro 2012, które od jutra odbywa się u nas po raz pierwszy. Wspólnie z Ukrainą, jesteśmy organizatorem. To ważna impreza dla każdego fana piłki nożnej, ale również prestiżowa dla naszego kraju- nie ma chyba lepszej promocji Polski w całej Europie. Aby wszystko było na jak najwyższym poziomie poczyniono wiele inwestycji, które na celu miały nie tylko poprawę jakości miejsc miast gospodarzy ( Wrocław, Poznań, Warszawa i Gdańsk), ale również poprawę i rozbudowę stadionów, dróg oraz kolei. Na Euro skorzystały również miasta, gdzie przebywają reprezentacje (w tym mój kochany Kraków), gdzie przebywają reprezentacje Anglii, Holandii i Włoch ze swoimi kibicami.


Jednak najmilej zaskoczona jestem podejściem nas samych polaków do tej imprezy. Przez 5 lat było biadolenie o tym, że ze wszystkim na Euro nie zdążymy, że będzie wstyd, że reprezentacja jest  do bani itp. dzisiaj ku mojemu zaskoczeniu Polacy oflagowali swoje balkony, domy, samochody i ulice w narodowe flagi!! To miły akcent, świadomość przynależności narodowej i chęć pokazania- Tak Jestem Polakiem!!! Ja przynajmniej tak to odbieram osobiście, nie tylko jako patriota, ale przede wszystkim kibic.


Jutro pierwszy mecz biało- czerwonych z Grecją. Oby nasi wygrali!!!! Trzymam za nich kciuki:)


1 komentarz:

  1. Ja trzymam kciuki za polaków, wiadomo chcę aby nasza drużyna wygrała, ale szczerze mówiąc ten cały bum mnie zupełnie nie porywa.

    OdpowiedzUsuń

Fajnie, że zechciałaś/ -eś się wypowiedzieć, dziękuję:)