Moja lista blogów

środa, 21 stycznia 2015

Olek Manolek mówi mama

Po prawie 11 miesiącach życia mojego młodszego syna i po trzech miesiącach Jego nauki mówienia, wreszcie usłyszałam pierwsze Olkowe "MAMA":)
Jakże cudnie brzmiące "ma-ma":)

Skakałam i cieszyłam się jak wariatka.Miłosz skakał razem ze mną!:)
Jak i w tym przypadku, "mama" padło jako trzecie po pierwszym "tata" i drugim "baba".

Więc jak to w przesądach, trzeci też podobno będzie chłopak- oczywiście jak Bozia da;)

Olek spory kawaler już jest. Zaczyna nam chodzić, ciągle szaleje z Miłoszem, czasem nawet bardziej niż On. Az się czasem z Łukaszem zastanawiamy jak to będzie jak On dorośnie?! Ja już męża uprzedziłam, że na wywiadówki w szkole to do Olka On chodzi;)
Mąż zaproponował którąś babcię- ciekawe co one na to;)

A tak poważnie, to Olo jest cudownym, dobrze rozwijającym się chłopcem. Ma motorek w tyłeczku, bo nie usiedzi spokojnie nawet sekundy. Jego ulubiona pozycja do snu, to na brzuchu, po wcześniejszym wielominutowym wędrowaniu, czasem pełzaniu po całym łóżeczku w różnych pozycjach.
Obecnie jest na etapie rozpoznawania dźwięków, zjadania książek, gazet i wszelakiej tektury oraz jak na chłopca przystało kochania się w samochodach, autkach i wszelakich pojazdach.

Wyjście z Olkiem do sklepu nie może obejść się bez wózka, w którym Olek zapięty MUSI być pasami. W przeciwnym razie wygibasy, skakanie i wysiadanie z wózka w trakcie jazdy gwarantowane. Ostatnio prawie wstał w wózku sklepowym, a siedząc w koszyku obgryzł tekturowe pudełko z bebika, zanim dotarliśmy do kasy.

Olek jest zupełnym przeciwieństwem Miłosza. Ale obaj są najwspanialszym darem jaki mogliśmy otrzymać od życia:)

A taki zachód słońca udało mi się złapać wczoraj z okna w jednym z pokoi:)


11 komentarzy:

 1. Usłyszeć słowa mama - bezcenne. Moja córka tez już tak do mnie mówi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana zachód przepiękny! :)
  słowo MAMA - musiało być przecudownie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze powtarzam, że dzieci to małe kino domowe:) bycie świadkiem takich wygibasów musi być niejednokrotnie dla Ciebie powodem do śmiechu choć z autopsji wiem, że to nie takie różowe jest zwłaszcza w sklepie:) zachód słońca cudowny, dobrze jest dostrzegać tak niepowtarzalne chwile:)pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
 4. Te wygibasy to jak bym o swoim synu czytała, To nie koniec podobieństw - pierworodny mi kiedyś książką zwymiotował, taką dla dzieci tekturową.Tak zęby piłował, że aż mu w gardle stanęła.

  OdpowiedzUsuń
 5. To rzeczywiście fantastyczne uczucie usłyszeć takie słowa w ustach dziecka... Moi chłopcy to również swoje przeciwieństwa, które pięknie się uzupełniają :). Pozdrawiam serdecznie (i zapraszam "do siebie")

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsze "mama" jest niezapomniane :)
  A wiesz, że i u nas młodszy to większy szaleniec niż starszy i prawie zawsze to junior zaczyna wygłupy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brawo:) u nas też mama i baba:)) ...Lili za to spokojniutka, a tak jak czytam o Olku to mi się mój Denisek przypomina - -to dopiero była jazda - na pocieszenie powiem, że tak po 3 urodzinkach troszkę się wyciszył :))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdaje się, że Oluś taki wiercipięta jak mój Aruś. Też nawet w wózku nie usiedział, bo mu się nudziło... Serdecznie gratuluję z okazji pierwszego "mama", to cudowne jest :DDDDD

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluje! To jest niesamowite uczucie kiedy dziecko świadomie mówi do nas mama :) U mnie w obu przypadkach było to pierwsze słowo wypowiedziane przez moje maluchy. Ale poza tym jak czytam o Twoim Olku to baaardo przypomina mi mojego Stasia. Zrobił się z niego mały łobuziak, żywe srebro :) Niech nam rosną te nasze małe ancymony, a na wywiadówki faktycznie trzeba będzie wysyłać tatusiów ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. O tak, pamiętam pierwsze mama - to naprawdę rozczula.

  OdpowiedzUsuń

Fajnie, że zechciałaś/ -eś się wypowiedzieć, dziękuję:)