Moja lista blogów

piątek, 15 maja 2015

dziwactwa świata, czyli "proś mnie o co chcesz"

Świat się u nas kręci jak szalony, a  w tym tygodniu, to do kwadratu! Nie wiem, gdzie zgubiłam ten tydzień! To był prawdziwy tydzień praca- dzieci-dom, ale o tym następnym razem.
Przy okazji zakupu na bonito chłopcom nowych przygód Franklina do czytania, zamówiłam i dla siebie książkę, z cyklu "lekka perwersja, czyli na bazie Grey'a książkę pisano". Opinie nawet nawet miała na necie. Nawet dla zachęty pierwsze kilka stron na audiobooku przeczytałam i kupiłam, bo zapowiadało się dość fajnie.
"Proś mnie o co chcesz", bo na nią padło: recenzje pisały, że mocna, ale to co tam znalazłam przeszło moje wszelkie granice jakiegokolwiek smaku i postawiły wielokrotnie w zaskoczenie. Niesmak, zdziwaczenie, to pierwsze słowa które cisną mi się na język. Ja myślałam, że nic mnie nie zdziwi, ale ta książka pokazała mi jak bardzo się mylę:) "50 twarzy Grey;a" to przy niej bajka na dobranoc!!!

Lektura tej książki zaciągnęła mnie w rozmyślenia nad dziwactwami, a może zniewoleniem, czy raczej znudzeniem dzisiejszego świata. A może bardziej na braku uczuć wyższych nad czystą jawną żądzą i pożądaniem. Zastanawiam się, czy obraz tam ukazany ludzi zakochanych, nie jest zbytnio wyuzdany. Niby czuć, że miedzy bohaterami rodzi się uczucie miłości, ale ta miłość sprowadzona jest do fizyczności, chwili. Dla mnie do nienormalności wręcz...
Co gorsza to przykłady z życia ludzi. moim zdaniem ludzi bardzo poranionych, niekochanych, zaniedbanych uczuciowo lub cholernie skrzywdzonych.

Zaskakuje mnie rosnące przyzwolenie społeczne na tego typu książki. Na tego typu zachowania.
Nie dziw, że później będziemy mieli do czynienia z patologią rodziny i związków między partnerami.
No ale ma się sprzedać, więc PR działa. Na mnie też podziałam, niestety:( choć mówią, że polak mądry po szkodzie...

Nie polecam. Na jedno wyjdzie czy kupicie książkę, czy pornosa grupowego obejrzycie- to jedno i to samo.
źródło: sieć

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fajnie, że zechciałaś/ -eś się wypowiedzieć, dziękuję:)